1994-ACARSAN Makine Kuruluşu
Cam Endüstrisine Üretim, İlk imalat
2004-ACAR LAZER Kuruluşu
ACARSAN’ ın bilgi birikimi ve üstün hizmet anlayışı sonucu, müşteri pörtföyünü genişletmek, fason lazer kesim eksikliğini gidermek ve daha kapsamlı hizmet verebilmek amacı ile 2004 yılında grubumuzun ikinci firması olan ACAR LAZER Mersin’ de hizmet vermeye başladı.
2005- İkinci Lazer Tezgah
2005 yılında ise ikinci lazer sac kesim tezgahı ile Adana şubesi oluşturuldu.
2009- ACARMAKSAN Kuruluşu
16 yıllık üretim tecrübemizi ve yüksek üretim teknolojimizi, Türk tarımının gelişmesinde, ilerlemesinde ve teknoloji ile buluşmasında bizimde katkımız olacağı düşüncesi ile 2009 yılında ACAR-MAK-SAN isimli firmamızla faaliyete başladı. Sulama sistemleri, ACRV Filter markası ile Filtrasyon sistemleri ve Tarım makineleri için imalat ve yönetim süreçleri TS EN ISO 9001: 2008 Kalite Standartına uygun hale getirildi.
2011- SMART Filtrenin imalatı
Sektöre üstün özellikleriyle büyük farklılık ve yenilik getiren Hidrolik Otomatik Elek Filtre tasarımı, Ar-Ge’si, protatip üretimi ve testleri tamamlandı ve piyasaya AKILLI Filtre – SMART Filte isimleriyle sürüldü.
2018- Acarmaksan Kapasite Artışı
Acarmaksan sulama filtre sistemleri ve ekipmanlarına yönelik üretim kapasitesini yapmış olduğu makine ve teçhizat yatırımlarıyla iki katından fazlasına çıkardı. Bu kapsamda kesim, büküm, kaynak, talaşlı imalat, plastik enjeksiyon, boyama ve montaj prosesleri genişletildi.
2018-ИП ООО "ACARMAKSAN" Özbekistan Kuruluşu
Özbekistan’ın Semerkand kentinde başta sulama filtre imalataı ve metal ekipman imalatı yapmak, montaj üretimler gerçekletirmek üzere bir tesis kurulmuş ve tesis Acarmaksan tecrübesinin verdiği kolaylıkla hızlı bir şekilde üretime geçti. Kurulan tesis bulunduğu sektör itibariyle bölgesinin en donanımlı tesis konumuna ulaştı.
2019-Metal ve Plastik Hidrolik Vana İmalatı – (Mersin Tesislerinde)
Metal ve Plastik Hidrolik kontrol vana grubu dizaynı, ar-ge çalışmaları ve deneme üretimleri tamamlandı, seri üretime geçildi.
2021-Sprinkler Sulama HDPE BORU Üretim Yatırımına Başlandı (Özbekistan Tesislerinde)
Özbekistanda kurulan ikinci tesiste HDPE sert boruların ve Sprinkler Sulama sistemlerinde kullanılan tüm yedek parçaların üretimine başlandı. 63mm çaptan 160mm çapa kadar boru imalatı ve abot, başlık, Redüksiyon, TE, Çapraz, dirsek vb. yedek parça kombinasyonlarının tamamı tamamlandı. Ayrıca sulama sistemi için gerekli olan sprinkler, uzatma boruları, manşonlar ve vanalar gibi tüm parçalar da tedarik portföyüne eklendi.
2021-PVC/PE Layflat Hortum Üretim Yatırımına Başlandı (Mersin Tesislerinde)
1. etapta PVC Layflat Hortum makinelerinin kurulumu yapılmış ve bir yıl süren Ar-Ge çalışmaları sonucunda satışa hazır ürünler elde edildi. Ar-Ge çalışmaları sonucunda 2",2,5",3",4",5",6",8" çaplarında 2,3,4,6 ve 10 barda hortum testleri tamamlandı.
2021-ACAR LAZER Üretimine Büyük Yatırım
Acar Laser Adana’da yeni tesisine taşındı. Yeni tesise inşaat ve enerji altyapı yatırılmalarının ardından 5 adet Laser 1 adet Boru Lazer, Kesim ve Büküm tezgahları kazandırıldı. Tesis kurulu kapasitesi bölgenin en büyük fason metal işleme tesislerinden biri haline geldi.
2022-Özbekistan’da Tarım Market Mağazalarının Kuruluşu
Tarımsal ürün tedariği için sulama ve makine başta olmak üzere bir çok ürün grubunun perakende satışına yönelik Özbekistan Fergana ve Samarkand şehirlerinde Tarım Market Mağazaları faaliyete geçirildi.
2023-ACAR LAZER Üretimine Büyük Yatırım, Yeni Makine PArkuru
Acar Laser Adana’da yeni tesisinde bulunan makine parkuruna 2 ader 15kw PENTA marka High-Tech Lazer kesim tezgahı ekleyerek, üretim kabileytini arttırdı.